Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Światowy Dzień Kociewia

Data publikacji: 20.01.2017, 14:04

Od kilku lat obchodzimy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji organizujemy „Tydzień Kociewski”. Od 6 do 9 lutego zapraszamy przedszkola i szkoły na warsztaty oraz lekcje regionalne. Każdy dzień – to inny blok tematyczny: przyroda, zabytki, literatura, sztuka ludowa. Wspomogą nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak”. Uczestnicy zajęć otrzymają bómbóny i „kociewskie” gadżety.

W Światowy Dzień Kociewia, czyli 10 lutego, tczewianie będą mogli usłyszeć koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka” przy akompaniamencie Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda”. Wykonane zostaną tradycyjne tańce i pieśni kociewskie w atrakcyjnej aranżacji. Przy układaniu repertuaru, nie zapomniano też o rocznicy zaślubin Polski z Morzem, która przypada właśnie tego dnia. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Fabryce Sztuk, a tuż po nim dalsza część świętowania przeniesie się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6. W tczewskiej książnicy odbędzie się promocja regionalnych publikacji: „Jan Ejankowski (1929-2015) Pro memoria” z udziałem redaktora książki – prof. Józefa Borzyszkowskiego oraz 10. numeru „Tek Kociewskich” – czasopisma wydawanego od 2007 roku przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Publikację o Janie Ejankowskim będzie można nabyć w cenie 40 zł, a najnowszy zeszyt „Tek Kociewskich” każdy uczestnik wydarzenia otrzyma bezpłatnie.

Zapraszamy w imieniu własnym i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.


www.biblioteka.tczew.pl


Światowy Dzień Kociewia

10 lutego 2017 r.
g. 17.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka”, Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4
g. 18.00 – promocja publikacji: Jan Ejankowski (1929-2015) Pro memoria pod red. prof. Józefa Borzyszkowskiego oraz 10. numeru Tek Kociewskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, ul. Jarosława Dąbrowskiego 6
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wspólnie z Gdańskim Archipelagiem Kultury „Wyspa Skarbów”, Fundacją „Wspólnota Gda...
Koncert kolęd i ballad Cantabile
Aktualności
Zdzisław Świtalla na początku pisał do szuflady, potem Grażyna Zakrzewska przekonała Go, że tak nie ...
Aktualności
Szkółka plastyczna Piotrusia Pana dla dzieci oraz warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Od kilku sezon...
Aktualności
Czy zastanawiali się Państwo, skąd wzięła się nazwa "Fabryka Sztuk"?
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006