Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wykład Małgorzaty Dżygadło-Niklaus

Data publikacji: 21.04.2016, 09:11

Grupa Agathos, Schola Węgajty i Fabryka Sztuk w Tczewie zapraszają na wykład Małgorzaty Dżygadło-Niklaus pt. „Droga ikony – współczesna sztuka sakralna w Polsce na podstawie prac wybranych artystów i szkół ikony”. Wykład będzie ilustrowany przykładami wybranych prac.

Prelekcja odbędzie się w poniedziałek 9 maja br. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy
30 Stycznia 4.

Małgorzata Dżygadło - Niklaus (Schola Węgajty i Grupa Agathos) – mieszka i pracuje w Nowym Kawkowie na Warmii od 30 lat. Jest współtwórcą i aktorką Teatru Wiejskiego Węgajty oraz wokalistką Scholi Węgajty; instruktorem teatralnym, scenografem spektakli Teatru i dramatów Scholi Wegajty.

Od 12 lat zajmuje się praktycznie ikonografią bizantyjską. Pisania ikon uczyła się w Pracowni św. Łukasza w Krakowie u o. Zygfryda Kota; w Studium Ikonopisania w Bielsku Podlaskim, u siostry Kassiani w pracowni ikony klasztoru Evangelismos na greckiej wyspie Patmos oraz u matki Eleftherii w atelier ikony monasteru Varatec w Rumunii. Prowadzi Warmińską pracownię ikony w Nowym Kawkowie oraz warsztaty ikonopisania na Warmii wraz z innymi członkami Grupy Agathos. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Józefa Szajny); międzywydziałowe studia podyplomowe z Arteterapii w Gdańsku; ostatnio studiuje możliwości jakie daje łączenie sztuki ikonopisania i praktyki medytacji chrześcijańskiej.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Miłośników malarstwa sztalugowego zapraszamy na wystawę ukazującą twórczość Danuty Dzwonkowskiej.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006