Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Koncert Orkiestry Kameralnej Progress „ZASŁUCHANIE. Między muzyką a ciszą”

Data publikacji: 28.11.2016, 08:38

Wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Musica Giovane zapraszamy na niecodzienny koncert pt. „ZASŁUCHANIE. Między muzyką a ciszą”. Proponujemy słuchaczom współuczestnictwo w „stawaniu się” muzyki. Ten koncert unieważni podział na słuchaczy i wykonawców: wszyscy znajdziemy się w sercu muzyki i wsłuchując się w nią, spróbujemy odczytać jej uniwersalne, humanistyczne przesłanie.

„Rytuał koncertu zwraca uwagę na partnerstwo w ciszy, na współtworzenie jej przez wszystkich uczestników akcji muzycznej. Nie jest prawdą, że wykonawca jest jedynym architektem ciszy koncertu. To publiczność ofiarowuje mu ciszę, jako dającą się zaprojektować i wymodelować plastyczną materię.” / Anna Chęćka, Ucho i umysł /

W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje Maxa Regera, Johna Cage'a oraz Wojciecha Kilara. Prawykonana zostanie również kompozycja „Work in Progress” autorstwa Macieja Zakrzewskiego dedykowana wykonawcom koncertu. Przewodnikami w podróży po środkach i technikach artystycznego wyrazu będzie Orkiestra Kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa – interpretatora i popularyzatora muzyki współczesnej. Refleksjami o muzyce i ciszy ze słuchaczami podzieli się prof. UG Anna Chęćka.

10.12.2016 r. (sobota)
godz. 17.00


Fabryka Sztuk, Tczew, ul. 30 Stycznia 4
Wstęp wolny!

Koncert dofinansowano ze środków budżetu Miasta Tczewa w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie kultury oraz ochrony dziedzictwa narodowego.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Orszak Trzech Króli 2018
Aktualności
Uczciliśmy Święto Objawienia Pańskiego, tworząc Orszak Cesarza Kacpra I.
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Święta Objawienia Pańskiego i wręczenie nagród - 25 stycznia 2018 ...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006