Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka

Data publikacji: 27.07.2015, 15:54

Zbliża się 58. rocznica urodzin wybitnego polskiego muzyka Grzegorza Ciechowskiego. Urodzony w Tczewie artysta swoją twórczością trwale wpisał się na karty historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zapraszamy na wystawę plenerową poświęconą Jego pamięci. Tegoroczna ekspozycja dokumentuje wydarzenia z życia zawodowego Ciechowskiego oraz Republiki zarejestrowane przez artystę fotografika, Mirosława Stępniaka. Na ten wyjątkowy fotoreportaż składają się zdjęcia z koncertów, rocznic czy konferencji prasowych. Gratką dla fanów i sympatyków Republiki będzie też pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa zespołu z 1982 r. Spora część zdjęć na wystawie będzie upubliczniona po raz pierwszy.

Mirosław Stępniak - artysta fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Autor licznych wystaw i publikacji. Rozkwit kariery w latach 80. zawdzięcza pracy fotoreportera w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się m.in. w tematyce muzyki młodzieżowej. To właśnie wtedy powstały prezentowane na wystawie fotografie Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.

Wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka” czynna będzie od 21 sierpnia 2015 do 30 września 2015 w Parku im. Mikołaja Kopernika w Tczewie. Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 21 sierpnia 2015 r. (w dniu XIV In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego) o godz. 18:00.

Wstęp wolny
Zapraszamy


Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006