Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Po Dniach Otwartych Projektów Unijnych

Data publikacji: 18.09.2013, 11:05

W dniach 7-15 września 2013 r. na terenie całego województwa pomorskiego odbyły się „Dni Otwarte Projektów Unijnych” – największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne realizowane na terenie Pomorza.
Zaproszenie do udziału w organizacji Dni Otwartych otrzymała również Fabryka Sztuk, która powstała dzięki funduszom unijnym - w roku 2008 zostaliśmy uhonorowani główną nagrodą w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Rewitalizacja.

Dni Otwarte odbyły się u nas 14 i 15 września. Jak zwykle przygotowaliśmy bogaty program z wieloma atrakcjami, który okazał się znakomitym sposobem na aktywne, rodzinne spędzenie wolnego czasu. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody odwiedziło nas ponad 800 osób. Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz uzbrojenia i szpital polowy przygotowany przez Samodzielną Grupę Odtworzeniową „POMORZE”. Chętni mogli zapoznać się z działaniem wozów bojowych, armat, dział przeciwlotniczych i innych militariów, a nawet spróbować swoich sił w ich uruchomieniu. Oczywiście pod okiem i w asyście wyszkolonych rekonstruktorów. Liczna grupa, w szczególności pań, odwiedziła „Salonik Urody” przygotowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, gdzie można było skorzystać ze studia fryzjerskiego i kosmetycznego. Gra miejska i rozwiązywanie krzyżówek tematycznie związanych z wystawami okazały się znakomitą rozrywką rodzinną. Dużo śmiechu i dobrej zabawy było przy grach plebejskich, które przyciągnęły najmłodszych gości. W przerwach między poszczególnymi atrakcjami można było spróbować specjałów myśliwskich firmy „Myśliwiec” ze Śliwic oraz wyrobów cukierniczych firmy „Meler” z Pelplina.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wspomogły organizację Dni Otwartych. W szczególności SGO „POMORZE”, Pani Elżbiecie Tamarze Małeckiej – dyrektor ZSBiO oraz wychowawczyniom i uczennicom za przygotowanie „Saloniku Urody”, Panu Piotrowi Cymanowskiemu – dyrektorowi Zespołu Kształcenia Zawodowego za udostępnienie wyposażenia do saloniku, Towarzystwu Miłośników Ziemi Tczewskiej za zorganizowanie wystawy kronik Tczewa, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu Oddział Kociewski w Tczewie i Nadwiślańskiemu Klubowi Krajoznawczemu „TRSOW” za przeprowadzenie prelekcji i wędrówek po Tczewie, Pani Jadwidze Mielke z Zespołem za koncert muzyki myśliwskiej. Serdecznie dziekujemy również myśliwym z Koła Łowieckiego Szarak i członkom Komisji Kultury Łowieckiej w Gdańsku za opiekę nad wystawą „Kultura Myśliwska w Sztuce”, Panu Łukaszowi Brządkowskiemu i działaczom Forum „Dawny Tczew” za oprowadzanie po ekspozycjach oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie za pomoc w przygotowaniu zaplecza technicznego Dni Otwartych.
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Miłośników malarstwa sztalugowego zapraszamy na wystawę ukazującą twórczość Danuty Dzwonkowskiej.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Uchwycić esencję natury - to jeden z celów, który przyświeca twórczości dr sztuk pięknych Marcina Pl...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006