Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Promocja publikacji

Data publikacji: 17.01.2014, 14:07

Serdecznie zapraszamy na promocję naszych najnowszych publikacji: albumu „W Delcie Wisły” autorstwa Józefa M. Ziółkowskiego oraz monografii „Przeżycia wojenne Polaków (II wojna światowa)” Jerzego Wrzałkowskiego.
Album „W Delcie Wisły” stanowi kontynuację publikacji „Wzdłuż doliny Wisły”. To fotograficzny opis Tczewa i malowniczych miejscowości, położonych wzdłuż prawego i lewego brzegu królowej polskich rzek, aż do jej ujścia do Bałtyku. W pierwszej części albumu autor zabiera nas na wędrówkę po Tczewie. Józef M. Ziółkowski wskazuje w niej nie tylko na piękno i urokliwość miejskich zabytków, ale przede wszystkim zwraca Czytelnikowi uwagę na zmiany, które zaszły w Tczewie w ciągu kilku ostatnich lat. Druga część albumu to podróż po najciekawszych, zdaniem autora, miejscowościach, leżących na północ od Tczewa, aż do ujścia Wisły. Na fotografiach obrazuje piękno, m.in. takich miast i wsi jak: Nowy Dwór Gdański, Stegna, Kiezmark, Mikoszewo, Wróblewo, Cyganek, Sztutowo i wiele innych.
„Przeżycia wojenne Polaków (II wojna światowa)” to monografia stanowiąca wyjątkowe źródło wiedzy historycznej. Przedstawia przeżycia Tczewian w czasie II wojny światowej. Wspomnienia przepełnione paletą ludzkich charakterów, uczuć i postaw, gdzie na każdej stronie przebija się człowieczeństwo wystawione na ciężką próbę wobec realiów wojennej codzienności. Jerzy Wrzałkowski dociera do świadków minionych wydarzeń, do ich rodzin, relacjonuje i spisuje ich wspomnienia, przeistaczając się w kronikarza na miarę XXI wieku.
Promocja publikacji odbędzie się 29 stycznia br. o godz. 18:00 w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4. Recenzje książek wygłoszą: prof. Tadeusz Linkner oraz dr Krzysztof Korda. W programie przewidziane zostało spotkanie z autorami. Będzie można również nabyć nowo wydane publikacje z ich wpisem.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Uchwycić esencję natury - to jeden z celów, który przyświeca twórczości dr sztuk pięknych Marcina Pl...
Wystawy
Zapraszamy na wystawę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy &#...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006