Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wieczór poetycki w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 18.10.2013, 10:17

Serdecznie zapraszamy na wieczór z poezją Grażyny Zakrzewskiej. Podczas spotkania odbędzie się promocja debiutanckiego tomiku wierszy autorki pt. „Moje rozmowy z Aniołem”. Będzie to spotkanie z poezją uduchowioną, przepełnioną nostalgią, miłością, nadzieją, marzeniami oraz uwielbieniem ludzi, życia i … Bieszczad. Jednocześnie pełną pytań i niedomówień, pozostawiającą odbiorcy możliwość własnej odpowiedzi. Z jednej strony łagodną, wręcz kojącą, z drugiej unosząca się do krzyku, niejednokrotnie wyrażającego sprzeciw – dla ludzkiej bezduszności i braku pokory. Każdego z tych odczuć będzie można doznać wsłuchując się w wiersze w interpretacji autorki i zaproszonych gości.

Grażyna Zakrzewska, z domu Bradtke, jest z zawodu polonistką. Pracuje w Zespole Wychowania i Kształcenia im. Henryka Sienkiewicza w Rudnie. Osobowość poetki najpełniej oddają słowa jej przyjaciółki, pani Małgorzaty Makowskiej-Krasnow:
„Urodzona wiosną, gdy – niczym w jej panieńskim nazwisku – do życia się budzą bratki i fiołki. Te ostatnie spośród kwiatów łąk kocha najbardziej. Kocha łąki gór, a zwłaszcza Bieszczad. To w górach pisze wiersze całą sobą. W góry ucieka od ..., w góry ucieka do…
Kocha ludzi i jest ich ustawicznie ciekawa: swoich uczniów i tych napotykanych na szlakach. Między swymi pasjami – fotografią, filmem i teatrem – zawsze ma czas dla przyjaciół.
I zawsze pozostaje kwietniowa. Wiośniana.”


Spotkanie z poezją Grażyny Zakrzewskiej odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 18:00 w siedzibie Fabryki Sztuk, w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 4.
Podczas spotkania będzie również możliwość otrzymania tomiku wraz z autografem autorki.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Po raz ósmy na tczewskiej Starówce odbędzie się Pchli Targ. To handel pod chmurką urozmaicony muzyką...
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006