Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Chris Niedenthal w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 15.10.2013, 09:46

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu „Biesiady Literackie”. Tym razem gościć będziemy Chrisa Niedenthala, znakomitego fotografa, jedenego z czołowych fotoreporterów europejskich. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 października o godz. 12.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4. Rozmowa będzie toczyć się wokół jego książki „Zawód: fotograf” .
Chris Niedenthal urodził się w Londynie i tam wychował w polskiej rodzinie. Mieszka w Polsce od prawie 40 lat. Członek rzeczywisty ZPAF. Współpracował m.in. z takimi magazynami jak „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel”, „Geo” i „Forbes”. Laureat nagrody World Press Photo w 1986. Autor licznych wystaw. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
„Czołg pod kinem Moskwa z „Czasem apokalipsy" to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem. Przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem, który przyjechał tu w 1973 roku. Przez zauroczonego Polską dziennikarza, relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. – Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni.
Dla Newsweeka, Time'a, Spiegla fotografował powstanie „Solidarności", pierwszą wizytę Papieża, stan wojenny i upadek komuny. Wszystko z zawodowym dystansem, ale coraz większym uczuciem.
W jego wspomnieniach tamtych wydarzeń jest tylko to drugie. Przyprawione ogromną dawką angielskiego sarkazmu z nutką polskiej nostalgii.”

/www.marginesy.com.pl/

Wstęp wolny!
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zachęcamy do zapoznania się z historią Osiedla im. S. Staszica. Kiedy powstało, jakie najważniejsze ...
Aktualności
W arkadach Parku im. Mikołaja Kopernika można zapoznać się z historią i sylwetkami Józefa Piłsudskie...
Aktualności
Po raz ósmy na tczewskiej Starówce odbędzie się Pchli Targ. To handel pod chmurką urozmaicony muzyką...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006