Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"Tango nad Wisłą czyli Buenos Aires w Tczewie"

Data publikacji: 26.07.2013, 14:49

Fabryka Sztuk oraz Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert. 2 sierpnia Tczew będzie gościć Orkiestrę Kameralną Progress, która wystąpi na scenie Fabryki Sztuk.

„Orkiestra Kameralna Progress – to młody zespół, błyskotliwie wkraczający na scenę muzyczną Wybrzeża. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Członkowie orkiestry wielokrotnie współpracowali z czołowymi postaciami scen muzycznych, koncertując w większości państw Europy. Orkiestra Kameralna Progress śmiało wkracza na sceny muzyczne Trójmiasta, jak i poza jego granice, pozyskując coraz liczniejsze kręgi wiernych słuchaczy. Bierze udział w znaczących wydarzeniach muzycznych na terenie całego Pomorza.
Zespół wykonuje kompozycje od baroku po współczesność, nie stroni również od muzyki filmowej i rozrywkowej. Ma na celu współpracę z instytucjami kultury, zespołami i poszczególnymi artystami w celu stworzenia wspólnych przedsięwzięć, łączących muzykę z poezją, teatrem czy obrazem. Orkiestra otwarta jest na wszelakie działania artystyczne”

za http://www.orkiestraprogress.pl/


W programie tczewskiego koncertu znajdą się m.in. porywające tanga Astora Piazzolli oraz El tango de Roxane z musicalu "Moulin Rouge". Orkiestrze pod batutą Szymona Morusa towarzyszyć będzie Paweł Zagańczyk – akordeon.

Koncert dofinansowany ze środków budżetu miasta w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy
2 sierpnia 2013, godz. 18.00
Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Mówimy o Tczewie jako o małej ojczyźnie, której poświęciliśmy niejedną wystawę. Tym razem przyszła p...
Aktualności
Czy zastanawiali się Państwo, skąd wzięła się nazwa "Fabryka Sztuk"?
Aktualności
Zapraszamy do zwiedzania wystawy historycznej pt. „Amor Patriae Nostra Lex… Bitwa pod Tc...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2017
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006