Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"Tango nad Wisłą czyli Buenos Aires w Tczewie"

Data publikacji: 26.07.2013, 14:49

Fabryka Sztuk oraz Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert. 2 sierpnia Tczew będzie gościć Orkiestrę Kameralną Progress, która wystąpi na scenie Fabryki Sztuk.

„Orkiestra Kameralna Progress – to młody zespół, błyskotliwie wkraczający na scenę muzyczną Wybrzeża. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Członkowie orkiestry wielokrotnie współpracowali z czołowymi postaciami scen muzycznych, koncertując w większości państw Europy. Orkiestra Kameralna Progress śmiało wkracza na sceny muzyczne Trójmiasta, jak i poza jego granice, pozyskując coraz liczniejsze kręgi wiernych słuchaczy. Bierze udział w znaczących wydarzeniach muzycznych na terenie całego Pomorza.
Zespół wykonuje kompozycje od baroku po współczesność, nie stroni również od muzyki filmowej i rozrywkowej. Ma na celu współpracę z instytucjami kultury, zespołami i poszczególnymi artystami w celu stworzenia wspólnych przedsięwzięć, łączących muzykę z poezją, teatrem czy obrazem. Orkiestra otwarta jest na wszelakie działania artystyczne”

za http://www.orkiestraprogress.pl/


W programie tczewskiego koncertu znajdą się m.in. porywające tanga Astora Piazzolli oraz El tango de Roxane z musicalu "Moulin Rouge". Orkiestrze pod batutą Szymona Morusa towarzyszyć będzie Paweł Zagańczyk – akordeon.

Koncert dofinansowany ze środków budżetu miasta w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy
2 sierpnia 2013, godz. 18.00
Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Od 3 do 11 lutego 2018 r. warsztaty pisania ikon, a w ramach nich 9 lutego o godz. 18.00 - wykład ot...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Orszak Trzech Króli 2018
Aktualności
Uczciliśmy Święto Objawienia Pańskiego, tworząc Orszak Cesarza Kacpra I.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006