Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
relacja z IV Wrześniowego Targowiska 2017

Data publikacji: 07.09.2017, 09:09

IV Wrześniowe Targowisko
IV Wrześniowe Targowisko
(fot. M. Małkiewicz)
Fatalna pogoda nie pozostawiała nam złudzeń. Deszcz zwycięży z Wrześniowym Targowiskiem – takie myśli błąkały się w naszych głowach już od piątku. Na szczęście, kilkanaście minut przed godziną dziesiątą zza chmur wyszło słońce, a właściwie jego namiastka. Pozwoliło to na zorganizowanie stoisk ponad 50 wystawcom, czyli połowie z tych, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w wydarzeniu. Pozostałych odstraszyła zapewne niekorzystna aura. Handlowano głównie używaną odzieżą i zabawkami; ceny były naprawdę okazyjne. Pojawiły się również stare zegary, monety, moździerze, dzwoneczki, pacynki i różnego rodzaju inne drobiazgi, które przyciągały wzrok odwiedzających. Wystawcami byli przeważnie mieszkańcy Tczewa, ale również kolekcjonerzy z Trójmiasta, Olsztyna i nawet Słupska.

Wrześniowe Targowisko wzbudziło zainteresowanie tczewian, którzy spacerując po Skwerze Doktora Schefflera, spotykali po drodze maskotki – urocze tygryski z GPEC Tczew. Dzięki uprzejmości wspomnianej spółki czynna była fotobudka – chętnych do sesji zdjęciowych również nie brakowało.

Wrześniowe Targowisko odbyło się po raz czwarty, tradycyjnie w pierwszą sobotę września. Za pomoc w organizacji wydarzenia podziękowania kierujemy w stronę GPEC Tczew – Partnera imprezy, Zakładu Usług Komunalnych, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, kancelarii notarialnej Beaty Janickiej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem:http://pchlitarg.tczew.pl/index.php?p=6,0,0
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Czy zastanawiali się Państwo, skąd wzięła się nazwa "Fabryka Sztuk"?
Galeria Henryka Kudzio
Aktualności
Piąta wystawa prac Henryka Kudzio w Fabryce Sztuk to przekrój twórczości Artysty. Wyeksponujemy zaró...
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
Wydarzenia
To będzie bitwa! Mimo że jej wynik już od 1807 roku jest znany, to jednak emocje podczas oglądania z...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006