Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
MALARSTWO Group4

Data publikacji: 01.12.2014, 13:32

Zapraszamy na wystawę malarstwa Group4, na której zaprezentujemy twórczość Waldemara Jarosza, Elżbiety Stankiewicz, Mileny Szczepańskiej – Zakrzewskiej oraz Pawła Galińskiego.
Group4 jest grupą twórczą, która powstała w 2002 roku, w efekcie spotkań i dyskusji o sztuce, technikach i problemach malarskich. Członkami grupy zostali: Lidia Maksjan, Krzysztof Tracz i Waldemar Jarosz. Pomysłodawcą i założycielem grupy jest Waldemar Jarosz. W 2006 roku, po odejściu Krzysztofa Tracza, do grupy dołączyła Elżbieta Stankiewicz. W 2008 roku - po rezygnacji Lidii Maksjan - do grupy dołączył Krzysztof Rapsa-Rećko. W 2011 Krzysztofa Rapsę- Recko zastąpiła Milena Szczepańska-Zakrzewska.

Aktualny stan grupy stanowią:
Waldemar Jarosz
Elżbieta Stankiewicz
Milena Szczepańska-Zakrzewska

Czwartym członkiem grupy jest każdego roku ktoś inny. Zapraszani są artyści zdecydowanie różniących się od pozostałych członków grupy, z grona przyjaciół i znajomych, zawsze spoza Koszalina. Dotychczas gośćmi byli kolejno: Danuta Nawrocka (Inowrocław), Andrzej Remus (Darłowo), Witek Michoń (Wrocław), Jan Rusnok(Stargard Szczeciński), Tomas Mayer(Warszawa), Dorota Kęstowicz(Poznań),Waldemar Rudyk, artysta z Chełmka., Monika Mauslof (Toruń), Marta Goebel-Pietrasz (USA ), Dariusz Kaleta(Kołobrzeg), Piotr Kosmala(Stargard Sczeciński).
W tym roku zaproszony został do udziału w wystawie Paweł Galiński, artysta z Tczewa. Różni ich stylistyka, tematy prac i materiał twórczy, ale łączy chęć do nieustannych poszukiwań.
Zgodnie z przyjętymi założeniami organizacyjnymi - każdy z artystów przedstawia kilka wybranych przez siebie prac. Ponadto każdy członek grupy jest kolejno komisarzem wystawy. Komisarzem tegorocznej wystawy jest Ela Stankiewicz.

Wystawa będzie czynna do 12 stycznia 2015 r.
Wstęp wolny!
Zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Zapraszamy na wystawę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy &#...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006