Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Data publikacji: 22.07.2013, 10:45

Fabryka Sztuk po raz kolejny złoży hołd wybitnemu tczewskiemu muzykowi – Grzegorzowi Ciechowskiemu. Od 8 sierpnia do 30 września 2013 r. na terenie węzła transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP, zwiedzający będą mogli obejrzeć wyjątkową ekspozycję fotograficzną „Grzegorz Ciechowski – flagowy muzyk z Tczewa”. Wystawa jest swoistą opowieścią o tym wszechstronnym, bezkompromisowym artyście, który na stałe zapisał się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ekspozycja odsłoni obrazy z dzieciństwa i młodości artysty oraz przybliży anatomię jego sukcesu od tczewskich początków po artystyczny triumf przerwany przedwczesną śmiercią.
Na wystawie pokażemy unikatowe fotografie dokumentujące życie i działalność tego znamienitego tczewianina. Zdjęcia udostępnili nam głównie krewni, przyjaciele i znajomi artysty. Wiele z nich nie było dotąd publikowanych.
Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 8 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ toruńskiej grupy Half Light. W swoim dotychczasowym dorobku zespół posiada m.in. album „Nowe Orientacje”, będący autorską interpretacją debiutanckiej płyty Republiki pt. „Nowe Sytuacje”. Wraz z zespołem przyjedzie do Tczewa Sławomir Ciesielski, jeden z członków „Republiki”.
Wstęp wolny
Zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Czy zastanawiali się Państwo, skąd wzięła się nazwa "Fabryka Sztuk"?
Aktualności
Miłośników malarstwa sztalugowego zapraszamy na wystawę ukazującą twórczość Danuty Dzwonkowskiej.
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006