Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Data publikacji: 22.07.2013, 10:45

Fabryka Sztuk po raz kolejny złoży hołd wybitnemu tczewskiemu muzykowi – Grzegorzowi Ciechowskiemu. Od 8 sierpnia do 30 września 2013 r. na terenie węzła transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP, zwiedzający będą mogli obejrzeć wyjątkową ekspozycję fotograficzną „Grzegorz Ciechowski – flagowy muzyk z Tczewa”. Wystawa jest swoistą opowieścią o tym wszechstronnym, bezkompromisowym artyście, który na stałe zapisał się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ekspozycja odsłoni obrazy z dzieciństwa i młodości artysty oraz przybliży anatomię jego sukcesu od tczewskich początków po artystyczny triumf przerwany przedwczesną śmiercią.
Na wystawie pokażemy unikatowe fotografie dokumentujące życie i działalność tego znamienitego tczewianina. Zdjęcia udostępnili nam głównie krewni, przyjaciele i znajomi artysty. Wiele z nich nie było dotąd publikowanych.
Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 8 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ toruńskiej grupy Half Light. W swoim dotychczasowym dorobku zespół posiada m.in. album „Nowe Orientacje”, będący autorską interpretacją debiutanckiej płyty Republiki pt. „Nowe Sytuacje”. Wraz z zespołem przyjedzie do Tczewa Sławomir Ciesielski, jeden z członków „Republiki”.
Wstęp wolny
Zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wspólnie z Gdańskim Archipelagiem Kultury „Wyspa Skarbów”, Fundacją „Wspólnota Gda...
Aktualności
Kiedyś wieś sołecka należąca do rodu Czapskich, włączona w granice Tczewa ponad sześćdziesiąt lat te...
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Kulturalni maratończycy na start!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006